Get Adobe Flash player

Piknik profilaktyczny służb mundurowych.

W piątek 24.05, w ramach organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim – IV Ostrowskiego Tygodnia Profilaktyki, odbył się piknik profilaktyczny służb mundurowych. Do udziału w tym przedsięwzięciu, zaproszone zostały: straż pożarna, służba więzienna, straż miejska.
Piknik był skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu ostrowskiego. Głównym celem tegorocznej edycji, było promowanie zdrowego stylu życia – wolnego od uzależnień, a także zachęcenie młodzieży do wstąpienia w przyszłości w szeregi służb mundurowych. Ponadto, podczas imprezy funkcjonariusze przybliżyli uczniom specyfikę pracy poszczególnych formacji, dostępne wyposażenie, umundurowanie.

uczniowie na pikniku profilaktycznym

uczniowie na pikniku profilaktycznym


Na stoisku straży miejskiej, uczniowie mogli „zobaczyć jak wygląda świat”, z perspektywy alko- i narko- gogli, pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w czasie zajęć profilaktycznych w placówkach oświatowych.
świat widziany przez alko- i narko- gogle

świat widziany przez alko- i narko- gogle


materiały edukacyjne dla dzieci

materiały edukacyjne dla dzieci


Wszystkich odwiedzających, strażnicy obdarowali odblaskami i materiałami edukacyjnymi dotyczącymi bezpieczeństwa i obrazującymi charakter pracy tej formacji.
odblaski dla uczniów

odblaski dla uczniów