Get Adobe Flash player

Podsumowanie Europejskiego Tygodnia Mobilności

W obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności oprócz włodarzy naszego miasta, włączyły się także organizacje pozarządowe i instytucje kulturalne. I tak, w sobotę, 23.09, na ostrowskim Rynku, Stowarzyszenie „re – EWOLUCJA”, Młodzieżowy Dom Kultury, przy wsparciu Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zorganizowały szereg imprez dla młodszych mieszkańców miasta. Odbywały się plenerowe warsztaty plastyczne, stacja „Rowerkowo”.

performans

performans


Młodzi cykliści mogli wziąć udział w konkursie na najciekawszą aranżację roweru. Warunkiem uczestnictwa, było przystrojenie swojego jednośladu w najbardziej zaskakujący, fantazyjny sposób. Trzeba przyznać, że wyobraźnia rowerzystów zaskoczyła wszystkich. Do konkursu stanęły głównie dzieci, nie zabrakło jednak
i dorosłych uczestników.
 konkursowe jednoślady

konkursowe jednoślady


Straż Miejska miała także swój udział w tym przedsięwzięciu. Cykliści, w czasie trwania imprezy, mieli okazję oznakować swoje jednoślady.
strażnik znakujący rowery

strażnik znakujący rowery


Chętnych do zabezpieczenia swoich „dwóch kółek”, nie brakowało. Po oznakowaniu, funkcjonariusze obdarowywali posiadaczy rowerów kamizelkami i opaskami odblaskowymi.