Get Adobe Flash player

O bezpieczeństwie w czasie wakacji

Okres letniego wypoczynku, to dla funkcjonariuszy czas wzmożonych działań, patroli miejsc grupowania się młodzieży, okolic parków, skwerów, czy też obiektu rekreacyjnego- Piaski Szczygliczka. Wspólnie z innymi służbami, Straż Miejska zadba o to, by mieszkańcy
i goście odwiedzający nasze miasto, mogli bezpiecznie wypoczywać.
Dziś ostatni dzień pobytu uczniów w szkole, a od jutra długo wyczekiwane przez wszystkich wakacje. Aby przygotować dzieci do bezpiecznego wypoczynku, Straż Miejska od kilku tygodni prowadziła w przedszkolach i szkołach podstawowych zajęcia, nt. „Bezpieczne wakacje”.

zajęcia o bezpiecznych wakacjach

zajęcia o bezpiecznych wakacjach


zajęcia z uczniami klas I-III

zajęcia z uczniami klas I-III


W trakcie spotkań, funkcjonariusz przekazał uczniom szereg praktycznych porad, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą, w lesie, w górach, czy spędzając wakacje
u rodziny na wsi. Nie zabrakło też informacji dotyczących tego, w jakich miejscach bezpiecznie można się bawić, co zrobić gdy zaczepi nas ktoś obcy lub zaatakuje pies.
zajęcia profilaktyczne

zajęcia profilaktyczne


Dla starszych uczniów i młodzieży gimnazjalnej, funkcjonariusze przygotowali blok tematyczny pt.„Odpowiedzialność prawna nieletnich. Nieznajomość prawa szkodzi”, gdzie poruszano kwestie tego, jakie można zastosować środki wychowawcze i poprawcze, za czyny karalne i wykroczenia popełnione przez osoby nieletnie.
funkcjonariusz na zajęciach profilaktycznych

funkcjonariusz na zajęciach profilaktycznych